м. Львів, вул. Котлярська 11 
 (100 м від готелю "Львів")

10:00-19:00
Понеділок-П’ятниця
11:00-15:00
Субота
Новини 30.11.2020
Локдаун 2021 і туризм, які перспективи |

Виходячи з динаміки позитивних ПЛР-тестів в Україні, позиції МОЗ і заяв політиків, не залишається сумнівів в швидке введення нового українського локдауна. Але чи означає, що туризм повинен буде повторно піти на затяжні канікули?

З кожним днем ​​при роботі з клієнтами турагенти все частіше стикаються з питанням "Чи є тепер сенс бронювати тури, якщо по телевізору тільки й говорять про швидкий локдаун?".
Звичайно ж локдаун в Україні повністю зупинить діяльність розважального бізнесу, спортивних клубів, прийом відвідувачів в кафе / ресторанах, роботу навчальних закладів. Громадський транспорт також зіткнеться з більш строгими обмеженнями, а в деяких випадках і заборонами. Але нас і туристів цікавить в першу чергу саме небо, і чи залишиться воно відкрите.

За кілька місяців життя в умовах карантину світ зміг отримати достатній досвід і пристосуватися до нового стилю роботи і відпочинку. І як ми бачимо в Європейських країнах (на які в питаннях боротьби з вірусом орієнтується Україна), внутрішні карантинні обмеження не заважають туристам продовжувати активні подорожі в інші країни. Ми можемо спостерігати це на оживлені табло аеропортів Франції, Великобританії, Італії, Німеччини, Іспанії та інших європейських країн, в яких при цьому статистика хворих значно вище, ніж в Україні.

Потрібно розуміти, що рішення про закриття кордонів на весні в Україні (і не тільки) приймалося в умовах повного нерозуміння й розгубленості. Тоді ніхто не знав чи впорається система охорони здоров'я з кількістю пацієнтів, яка статистика ускладнень від коронавируса, які протоколи лікування необхідно застосовувати, також необхідно було виграти час для закупівлі діагностичних тестів. Та й просто залишати повітряні і наземні подорожі, в той час, як Європа почала масово їх зупиняти, було б неприпустимим для української влади. Необхідно учітвать і фінансову сторону закриття українських кордонів, яке відбувалося в березні. На той момент туризм все ще був на високій хвилі після тривалого процвітання і у туроператорів були живі гроші. Тому в той момент українській владі було простіше переконати туроператорів взяти на себе витрати з вивезення наших громадян з-за кордону (а адже це чисті багатомільйонні втрати). Що стосується поточного фінансового стану туроператорів, то за кілька місяців простою воно стало вкрай важким. А значить жоден з них більше не погодиться на чергове прохання влади про «благодійні» відпраки порожніх бортів для повернення відпочиваючих. Тому на цей раз ідея про повторне закриття кордонів нашій владі точно не потрібна, адже в цьому випадку їй самій доведеться шукати десь ці сотні мільйонів на вивезення українців. Виникає логічне запитання: «Навіщо тоді владі в поточних умовах закривати кордони і потім виправдовуватися за подібні витрати держбюджету, якщо Європа з більш важкої статистикою дозволяє своїм громадянам подорожувати?

Саме тому туристам, які цікавляться відпочинком на свята, варто бронювати його саме зараз (коли є і хороші ціни, і місця на бажані дати).  

І ще відпочивати безпечно, адже практично на всі напрямки туристи летять з  негативним ПЛР тестом, а одже подорожують здорові туристи і відкриті країни зараз для пожорожей лише ті - у яких найнижчі показники захворюваності.

Розповісти друзям::