м. Львів, вул. Котлярська,18
 (100 м від готелю "Львів")

10:00-19:00
Понеділок-П’ятниця
11:00-15:00
Субота
Цікаві статті 20.11.2018
7 цікавих фактів про рататуї
        Рататуй - овочеве рагу будинків-південців, сьогодні воно завоювало любов не тільки французів, а й усього світу.
 
 1. Слово «рататуй», згідно з «Історичному словником французької мови», вперше згадується в 1778 році. Воно складається з двох частин: rata - «їжа» і touille - «перемішувати».
 
2. Вважається, що класичний рецепт рататуя (ріпчаста цибуля, різнокольоровий болгарський перець, цукіні, баклажани і помідори) вперше з'явився в Ніцці в кінці XIX століття, але не імені кухаря, ні точної назви ресторану історія не зберегла. Як правильно різати овочі - кружечками або кубиками, - єдиної думки не існує. Все залежить від часу, який ви готові витратити на приготування. Кубики готуються швидше.
 
3. Попередник рататуя - блюдо під назвою «Боема де легюм», що вільно можна перекласти з французького як «овочі по-циганськи». Протягом декількох століть його готували бідні селяни на півдні Франції: в Лангедоке і Провансі. Овочі швидко і рясно росли під жарким південним сонцем.
 
 4. Хоча рататуй вважається овочевим блюдом, деякі господині в Лангедоке додають в нього для ситності шматочки копченого сала (лярдон), точно так же, як в сусідній Іспанії шматочки м'яса або сала нерідко кладуть в гаспачо.
 
5. Від «рататуй» - ratatouille - відбувається жаргонне слово rata. Воно означає не дуже якісну суміш продуктів. Французькі солдати в XIX столітті словом «рата» називали м'ясо з овочами або просто розігріті залишки їжі.
 
 6. Страви з баклажанів, кабачків, перців, родинні Рататую, готують по всьому Середземномор'ю. В Іспанії воно отримало назву «пісто», в Каталонії - «самфайна», в Країні Басків - «піперад», в Туреччині - «імам баялди», в Італії - «капоната».
 
7. У лангедокскіх рецепті рататуя, на відміну від провансальського, дуже багато томатного соусу. В Лангедок помідори потрапили досить рано, в кінці XVI - початку XVII століття, з сусідньої Іспанії. І звідси вже їх завезли до французької столиці в самому кінці XVIII століття. В період Великої французької революції яскраво-червоний томатний соус, що нагадує кольором кров, увійшов в моду. Деякі вихідці з півдня Франції зробили в той час стан на поставках помідорів, які тоді називали то овочем, то фруктом. Тому французькі кухарі нерідко використовували помідори для приготування десертів за прикладом італійців.
Розповісти друзям::